11 lutego 2020

Granko fajne – startuje nowa fajna inicjatywa gamingowa MSI

Startujemy z projektem Granko fajne. To nowa inicjatywa, której głównym założeniem jest integracja graczy i streamerów wokół ich ulubionych gier – zwłaszcza bardziej casualowych tytułów, po które może sięgnąć każdy. Jednym z głównych celów akcji jest podkreślenie, że gry komputerowe to nie tylko rozrywka, ale również świetny sposób na zawieranie nowych znajomości.

Granko fajne:   n.wł.   wym. [ɡrãnkɔ ˈfajnɛ]   (łac. ludum bonum)   «termin stosowany przez wczesne społeczności gamingowe, skoncentrowane wokół kultu MSI. „Granko fajne”, określane również jako „wesołe pykanko”, to zwrot nawiązujący bezpośrednio do nagromadzenia drobnych społeczności lokalnych w ograniczonych skupiskach, skoncentrowanych wokół monitorów, myszek i klawiatur»

Idąc za tą bardzo wiarygodną definicją (prosto ze słownika!) chcemy, aby wydarzenia związane z projektem odbywały się zarówno online, jak i podczas imprez offline. W końcu żeby w pełni poznać niektóre gry, zwłaszcza w trybie co-op, trzeba czasem wyjść poza cztery ściany naszych gamingowych jaskiń.

Streamy z udziałem fanów

Ambasadorem akcji jest streamer i youtuber Bonnguś, który od dłuższego czasu prowadzi transmisje na kanałach MSI. W ramach projektu Granko fajne, Bonnguś będzie regularnie zapraszał widzów do wspólnej rozgrywki i zachęcał do koleżeńskiej rywalizacji. Pierwszy stream z udziałem fanów odbędzie się już 15 lutego. Nie zabraknie przy tym okazji na wygranie fajnych gadżetów.

Imprezy offline

Oprócz emocjonujących rozgrywek online, projekt Granko fajne ma promować bezpośrednie spotkania graczy w stylu LAN Party. Chodzi o imprezy w najlepszym wydaniu: rzędy komputerów, dziesiątki metrów kabli oraz tyle pizzy, że nawet najgłodniejsi uczestnicy nie mieliby na co narzekać. Aby zachęcić jak najwięcej osób do udziału, te wydarzenia powinny odbywać się w możliwie najciekawszych miejscach – również w plenerze.

Pierwszy taki event offline organizowany będzie już niebawem śledźcie nasze kanały po więcej informacji. Zamierzamy również wspierać oddolne inicjatywy organizowane przez społeczność graczy. Ostateczny cel jest jeden: zachęcać do budowania nowych więzi za pośrednictwem gier komputerowych – nie ważne, czy ktoś pozostawia za sobą zgliszcza na każdym wirtualnym polu bitwy, czy ostatnie trzy lata spędził grając w Sapera.

Streamy i najnowsze wiadomości o projekcie Granko fajne można śledzić na http://grankofajne.pl/.
Projekt ma też dedykowaną grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/grankofajne/.

Zobacz również